tisková konference, evropská unie, evropa, pr, tisková konference dnes, public relations, tisková zpráva, vztahy s veřejností, komunikace s veřejností, evropa v datech

O Evropě srozumitelně

Zadání

Cílem bylo vytvořit portál, na kterém lidé najdou veškeré informace týkající se evropských témat ve srozumitelné formě.

Inspirace

Evropa v datech navazuje na několikaletou úspěšnou práci sesterského portálu Česko v datech, který se zaměřuje na atraktivní zpracování údajů o České republice a jejich regionech. Bylo důležité vytvořit i evropský portál, abychom mohli ukázat, jak si v ekonomice, technologiích či společenských tématech stojí celá Evropa.

Řešení

Vybudovali jsme portál Evropa v datech, projekt, který přibližuje evropská témata široké české veřejnosti srozumitelnou formou. Na základě rešerší a datových analýz zpracovává složitá témata do odlehčené formy a připravuje materiály pro mainstreamová média včetně bulvárních a lifestylových. Chytře jsme spojili novinářskou a PR práci, a budujeme brand Evropy. Navíc jsme rozjeli dlouhodobou kampaň na sociálních sítích, která vytváří protiváhu dezinformačním kampaním.

Výsledky

Během pěti let jsme vydali přes 80 datových analýz, které získaly okolo 1800 zmínek a citací v českých médiích, měsíčně se tak naše témata mohou dostat ke 2 milionům čtenářů, opakovaný zásah 540 000 lidí na Facebooku.