ESGenius

Nová směrnice CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive) ukládá firmám v ČR povinnost nefinančního reportování. Firmy tedy od roku 2025 musí začít kromě finančních výsledků zveřejňovat i informace, jaký má jejich podnikání vliv na okolí v rámci ESG (Environment, Social, Governance).

Aby si firmy udržely svou konkurenceschopnost, nestačí reportovat stávající údaje. Musí sestavit dlouhodobou strategii udržitelnosti a své podnikání neustále posouvat kupředu. Klíčovými stakeholdery v tomto ohledu nejsou jen stát a finanční instituce, ale také investoři, odběratelé, dodavatelé, stávající i potenciální zaměstanci a zákazníci. Proto je nezbytné aktivity v rámci ESG navíc srozumitelně komunikovat. Za tímto účelem jsme sestavili službu ESGenius.

Nabízíme řešení, kde je vše v jednom. Od auditu, přes realizaci, až po interní i externí komunikaci. Geniálně jednoduché, přitom řeší všechno.

CO VÁM ESGENIUS PŘINESE?

ESG SCAN
PRO KOHO
Vás a management Vaší firmy
PŘÍNOS
zmapujeme současnou situaci a připravenost Vaší firmy v rámci každého z pilířů ESG (včetně identifikace tzv. quick wins)
DLOUHODOBOU STRATEGII UDRŽITELNOSTI
PRO KOHO
Vás a management Vaší firmy
PŘÍNOS
budete se schopni rychleji a správněji rozhodovat o směřování byznysu na základě dat
ESG REPORT
PRO KOHO
klíčové stakeholdery (zejména pro investory, finanční instituce, aktuální i potenciální zaměstnance, dodavatele a odběratele, stát)
PŘÍNOS
buduje image transparentní, zodpovědné a udržitelné firmy a tím podporujeme konkurenceschopnost Vaší firmy a lepší přístup k financování; v neposlední řadě vaši firmu připraví na budoucí povinný nefinanční reporting
ESG DOTAZNÍK PRO BANKY
PRO KOHO
banky
PŘÍNOS
pomůžeme Vám efektivně a kvalitně zpracovat dotazník pro banky, abyste měli možnost získávat úvěry a půjčky za kvalitních a potenciálně výhodnějších podmínek
OŠETŘENÍ DODAVATELSKÉHO ŘETĚZCE VZHLEDEM K SOUČASNÉ PRAXI A PŘIPRAVOVANÉ CS3D
PRO KOHO
odběratele, dodavatele, případně zahraniční matky společností
PŘÍNOS
naplníme potřeby velkých obchodních partnerů (odběratelů) a zároveň ukazujeme, že máme vlastní etický kodex, který vyžadujeme i od našich dodavatelů a jejich subdodavatelů. Jedná se o nezbytnou podmínku pro účast ve výběrových řízeních
INTERNÍ ESG ŠKOLENÍ A KOMUNIKACI
PRO KOHO
management a zaměstnance
PŘÍNOS
všichni ve Vaší firmě chápou, co je ESG, jaký má smysl, a relevantní zaměstnanci jsou dostatečně proškoleni, aby se mohli podílet na naplňování strategii udržitelnosti Vaší firmy
EXTERNÍ ESG KOMUNIKACI V SOULADU S VAŠÍ STÁVAJÍCÍ KOMUNIKACÍ
PRO KOHO
širší veřejnost, resp. Vaše cílové skupiny
PŘÍNOS
ukážeme veřejnosti, že podnikáte s respektem a úctou ke svému okolí v nejširším možném smyslu (lidé, příroda/region, stát)

TYPICKÝ PROCES IMPLEMENTACE

SPOLEČNÝ WORKSHOP
REVIZE STÁVAJÍCÍHO STAVU A IDENTIFIKACE QUICK WINS
PŘÍPADNÉ INTERNÍ VZDĚLÁVÁN
FORMULACE ESG STRATEGIE
PŘÍPRAVA ZPRÁVY O UDRŽITELNOSTI (ESG REPORT)
REALIZACE INTERNÍ KOMUNIKACE
REALIZACE ESG AKTIVIT
REALIZACE EXTERNÍ KOMUNIKACE

Filozofie udržitelnosti spjatá s nefinančním reportingem je nám vlastní. Kromě toho, že jsme členy Asociace udržitelného podnikání, provozujeme zároveň webový portál CSRD.cz, na kterém edukujeme českou podnikatelskou veřejnost o změnách a best practices souvisejících s novou direktivou.

ESG REFERENCE

KONTAKT

DFMG, Tomáš Jindříšek

Tomáš Jindříšek

Managing Partner DFMG
DFMG, Tomáš Hůza

Tomáš Hůza

Business Development DFMG
Edita Šilhanová

Edita Šilhanová

Partnerka, COM.SE Consulting
Marie Zemanová

Marie Zemanová

Partnerka, COM.SE Consulting

Kontaktní formulář

Máte dotaz, prosbu, chcete si o něčem popovídat? Dejte nám vědět a my se vám ozveme! Formulář níže je nejrychlejším a nejjednodušším způsobem, samozřejmě ale budeme rádi, když nám zavoláte, zastavíte se u nás v kancelářích, nebo nám pošlete e-mail či pohlednici.